Bezpieczeństwo to podstawa

System BMS dba o bezpieczeństwo budynku, przebywających w nim ludzi oraz danych.

W jaki sposób?

Piotr Ćwikła, Kierownik Projektu

Piotr Ćwikła, Kierownik Projektu
Telecomm Sp. z o.o.

Chcesz zadbać o bezpieczeństwo osób, danych i mienia? Pomożemy Ci dobrać najlepsze rozwiązania i wdrożymy je. To nie koniec naszej pracy. Zarządca budynku i najemcy mogą w razie potrzeby skorzystać z pomocy naszego serwisu.


Bezpieczeństwo ludzi

Nasz system BMS można łatwo zintegrować z innymi systemami służącymi ochronie bezpieczeństwa ludzi – monitoringowymi, przeciwpożarowymi itp. Dzięki temu zyskujesz pewność, że urządzenia (np. czujnik dymu lub zraszacz) zadziałają prawidłowo w sytuacji zagrożenia.

Bezpieczeństwo danych

Operatorom systemu BMS Telecomm można nadać różne uprawnienia. Dostęp chroniony jest także hasłem, a wszystkie połączenia są szyfrowane. Dzięki temu do systemu nie dostanie się nikt niepowołany.

Zabezpieczenie mienia

Możesz ograniczyć dostęp do określonych pomieszczeń, np. dzięki kartom. System poinformuje Cię również, kto ostatnio przebywał w pomieszczeniu i czy drzwi zostały zamknięte prawidłowo.

Ktoś zapomina zamknąć drzwi do pomieszczenia z serwerami. Operator systemu otrzymuje alarm sygnalizujący problem. Dzięki temu ochrona szybko reaguje na sytuację i zabezpiecza odpowiednio pomieszczenie. Może również zidentyfikować osobę, która przebywała w nim jako ostatnia, i zwrócić jej uwagę.

Szybka reakcja

Dzięki stałemu monitoringowi wszystkich systemów w budynku będziesz natychmiast powiadamiany o nawet małych awariach. Szybka reakcja pozwoli Ci uniknąć poważniejszych konsekwencji i jeszcze większych kosztów.

W nocy pęka rura, zalewając pomieszczenie z wartościowym sprzętem elektronicznym. W tym czasie w budynku jest już niewiele osób i nikt nie zauważa awarii. System informuje jednak o niej natychmiast, dzięki czemu udaje się zapobiec poważnym szkodom.

Nasze referencje

Współpraca nawiązana w 2005 roku potwierdza, że zarówno zarząd firmy TELECOMM Sp. z o.o. jak i jej pracowników cechuje profesjonalizm, wieloletnie doświadczenie oraz zaangażowanie.

Marek Ruchała, Dyrektor Zakładu Produkcji Leków SANOFI – AVENTIS Sp. z o.o.
Rzeszów 2010

Naszym zdaniem firma TELECOMM jest jednym z lepszych w Polsce specjalistów w zakresie integracji systemów i wykorzystania standardu otwartego BACnet.

Jacek Łukaszewski, Prezes Zarządu Schneider Electric Buildings Polska Sp. z o.o.
Warszawa 2007

Wizualizacja systemu BMS została wykonana na wysokim poziomie a funkcjonalność systemu oraz jego przejrzystość i łatwość obsługi zasługuje na wyróżnienie. Znawcy tematu mówią, że posiadamy najlepszy BMS w Warszawie.

Andrzej Zając, Dyrektor ds. Koordynacji i Realizacji Projektów New City II Sp. z o.o. SKA
Warszawa 2010

Algorytmy sterowania [...] systemu BMS wykonane zostały na wysokim poziomie ze szczególnym uwzględnieniem [...] estetyki oraz oszczędnego gospodarowania energią i późniejszych kosztów eksploatacji.

Sebastian Porębski, Cadbury Polska Sp. z o.o.
Skarbimierz 2008
Pokaż inną referencję

Od ponad 10 lat doradzamy, wdrażamy, opiekujemy się powierzonymi zadaniami z zakresu technologii inteligentnego budynku. Nasza firma to połączenie kompetencji kilkunastu inżynierów, pasji i chęci tworzenia nowych rozwiązań.

Nasze rozwiązania oferują  wiele korzyści:

  • oszczędności zużycia energii sięgające do 30%,
  • obniżenie kosztów konserwacji i wydłużenie czasu eksploatacji urządzeń
  • zwiększenie wartości obiektów,
  • kontrolowany komfort dla użytkowników,
  • poprawa wizerunku poprzez "ekologiczne" funkcjonowanie obiektu.

Zapraszamy do współpracy

Marek Gębka, Prezes Zarządu, Telecomm Sp. z o.o.