Oszczędzaj czas i pieniądze

Wdrożenie systemu BMS pozwoli Ci uzyskać w długim okresie znaczne oszczędności.

Jak to uzyskać?

Piotr Hunek, Dyrektor Techniczny

Piotr Hunek, Dyrektor Techniczny
Telecomm Sp. z o.o.

System BMS to spora inwestycja, która jednak zwraca się z nawiązką. Przeanalizujemy Twoje potrzeby i zaproponujemy Ci konfigurację, dzięki której zaoszczędzisz swój czas i pieniądze, zyskując przy tym zadowolenie najemców.


Koszty eksploatacji

System BMS kontroluje wszystkie aspekty funkcjonowania budynku, np. klimatyzację, wentylację czy oświetlenie. Systemy te nie muszą pracować bez przerwy z taką samą wydajnością we wszystkich częściach budynku. Rozruch urządzeń można uzależnić od wielu czynników – pory roku, strefy w budynku, dni tygodnia itp. Odpowiednia konfiguracja pozwala oszczędzić od kilku do kilkunastu tysięcy zł w ciągu jednego dnia! Przekłada się to na milionowe oszczędności w skali roku.

Zakładając, że koszt 1kWh energii elektrycznej to 0,46 zł netto, w jednym z budynków z zainstalowanym naszym systemem BMS dzienne oszczędności na samych agregatach chłodu wynoszą ok. 3976,17zł.

W budynku funkcjonują trzy układy agregatów chłodu o następujących danych znamionowych:

  • układ A1, moc 279,35kW
  • układ A2, moc 209,51kW
  • układ A3, moc 296,95kW

Suma mocy wszystkich agregatów: 785,51kW. Przy ciągłej pracy 24h na dobę agregaty zużywają 18859,32kWh energii (koszt: 8675,29 zł). Dzięki kontroli BMS czas pracy zmniejsza się do 13h w ciągu doby co przekłada się na zużycie 10215,47kWh (koszt: 4699,11 zł).

Oszczędzamy:

  • dziennie: 3976,17 zł
  • miesięcznie: 119285,22 zł

Agregaty są również wyłączane, gdy klimakonwektory w biurach nie potrzebują chłodu. Taka kontrola możliwa jest dzięki monitoringowi pracy wszystkich klimakonwektorów zainstalowanych w budynku. Dzięki temu oszczędzamy jeszcze więcej.

Koszty chłodzenia

Personel

Automatyzacja wielu czynności oraz system powiadomień sprawiają, że obiekt nie wymaga nadzoru dużej ilości personelu. Potencjalne awarie i problemy zostają zgłoszone natychmiast, eliminując tym samym konieczność czasochłonnego ręcznego sprawdzania wszystkich systemów.

Czas to pieniądz

Możemy zaproponować Ci liczne rozwiązania, które zaoszczędzą Twój czas, a tym samym – pieniądze. Przykładowo, na podstawie danych z systemu możemy szybko i sprawnie sporządzić dla Ciebie raport zużycia mediów. Dzięki niemu szybko wystawisz faktury dla najemców, bez konieczności ręcznego sprawdzania stanu liczników.

Nasze referencje

Współpraca nawiązana w 2005 roku potwierdza, że zarówno zarząd firmy TELECOMM Sp. z o.o. jak i jej pracowników cechuje profesjonalizm, wieloletnie doświadczenie oraz zaangażowanie.

Marek Ruchała, Dyrektor Zakładu Produkcji Leków SANOFI – AVENTIS Sp. z o.o.
Rzeszów 2010

Naszym zdaniem firma TELECOMM jest jednym z lepszych w Polsce specjalistów w zakresie integracji systemów i wykorzystania standardu otwartego BACnet.

Jacek Łukaszewski, Prezes Zarządu Schneider Electric Buildings Polska Sp. z o.o.
Warszawa 2007

Wizualizacja systemu BMS została wykonana na wysokim poziomie a funkcjonalność systemu oraz jego przejrzystość i łatwość obsługi zasługuje na wyróżnienie. Znawcy tematu mówią, że posiadamy najlepszy BMS w Warszawie.

Andrzej Zając, Dyrektor ds. Koordynacji i Realizacji Projektów New City II Sp. z o.o. SKA
Warszawa 2010

Algorytmy sterowania [...] systemu BMS wykonane zostały na wysokim poziomie ze szczególnym uwzględnieniem [...] estetyki oraz oszczędnego gospodarowania energią i późniejszych kosztów eksploatacji.

Sebastian Porębski, Cadbury Polska Sp. z o.o.
Skarbimierz 2008
Pokaż inną referencję

Od ponad 10 lat doradzamy, wdrażamy, opiekujemy się powierzonymi zadaniami z zakresu technologii inteligentnego budynku. Nasza firma to połączenie kompetencji kilkunastu inżynierów, pasji i chęci tworzenia nowych rozwiązań.

Nasze rozwiązania oferują  wiele korzyści:

  • oszczędności zużycia energii sięgające do 30%,
  • obniżenie kosztów konserwacji i wydłużenie czasu eksploatacji urządzeń
  • zwiększenie wartości obiektów,
  • kontrolowany komfort dla użytkowników,
  • poprawa wizerunku poprzez "ekologiczne" funkcjonowanie obiektu.

Zapraszamy do współpracy

Marek Gębka, Prezes Zarządu, Telecomm Sp. z o.o.